Instytut Botaniki im. W. Szafera Polskiej Akademii Nauk zaprasza wszystkich miłośników literatury o tematyce przyrodniczo-biologicznej do Salonu Książki Przyrodniczej, podczas trwania 19-tych Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

Salon Książki Przyrodniczej, będący wspólną inicjatywą Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie i Instytutu Botaniki PAN odbędzie się w dniach 22 – 23 października 2015 roku w Centrum Książki Przyrodniczej (Księgarni) IB PAN, przy ulicy Lubicz 46 w Krakowie. W ramach salonu przewidziana jest zarówno ekspozycja jak i sprzedaż książek o tematyce przyrodniczej wydawnictw naukowych i popularnonaukowych.

Godziny otwarcia Salonu:

22.10.2015 (czwartek) – 9:00 – 18:00

23.10.2015 (piątek)  -  9:00- 16:00

Wydarzeniem towarzyszącym Salonowi będzie wystawa fotografii pt. „Pejzaż – cztery pory roku”, autorem której jest Pan Adam Walanus.

Adam Walanus fotografuje pejzaż od zawsze, na Biennale Krajobrazu Polskiego w 1971 roku zdobył trzecią nagrodę. Oczywiście największą oglądalność na jego stronie http://adamwalanus.pl/  mają portrety, szczególnie znanych osób, muzyków. Jednak „złapać” pejzaż jest trudniej, jak twierdzi. Czy tytuł naukowy z dziedziny nauk o Ziemi mu w tym pomaga?

O wystawie:

„Pejzaż, to dziś obce słowo; widok z okna samochodu. Wystawa proponuje spojrzenie refleksyjne; autor zatrzymuje się jednak na chwilę, w miejscach wybranych - nie wiadomo według jakiej zasady. Spieszmy się patrzeć na naszą ziemię (Tatry z Krakowa już bardzo rzadko widać, wiosna zanika)”.