Strona http://botany.pl współpracuje poprawnie z klasycznymi komputerami, ale także z dowolnymi urządzeniami mobilnymi, których ekrany przekraczaja nieco przekątną 3.5". 

Wyszukiwanie interesujących nas treści

System pozwala na wyszukiwanie treści powiązanych z interesujacym dokumentem. Należy wpisać na górze strony po prawej dowolne słowo kluczowe w okienku "Szukaj" i nacisnać Enter. System znajdzie i posegreguje dokumenty zawierające to słowo i wyswietli miejsca, które potencjalnie nas interesują, podświetlając kolorem żółtym. Łatwo wtedy wybrać dokument, klikając w odpowiedni link. Można też wykorzystać dodatkowe opcje, które ukażą się po pierwszym szukaniu.

Wyszukiwanie z pomocą poziomego menu

W górnej części strony głównej znajduje się rozwijalne menu poziome, które pozwala na dotarcie do wybranych treści. Menu zbudowane jest hierarchicznie do trzech poziomów szczegółowości i pogrupowane tematycznie. Ponieważ cała strona dostosowana jest do wyświetlania treści także z pomocą urządzeń mobilnych to każdorazowe klikniecie w jedną z opcji menu rozwija zarazem widoczną listę linków artykułów aby ułatwić ich wybór niewielkim urządzeniom mobilnym.

Menu boczne

To menu pomoże w szybkim przemieszczaniu się do najczęściej używanych treści naszej strony. Zazwyczaj są to dwa panele. Wszystkie zawarte tam treści można znaleźć korzystajac z poprzednich sposobów. Menu boczne może być jednak pomocne bo działa "na skróty".